Diyet Püf Noktaları Nelerdir?

Öğün Alışkanlığı

Öğün alışkanlıklarınıza dikkat edin. Mutlaka 3 ana öğün ve en az 1 ara öğün olmak koşuluyla günde 4 öğün yemek yemeğe çalışın. Yiyecekleri gün içinde 4-6 öğüne bölmek hem bir sonraki öğündeki çok yeme arzunuzu engeller hem de vücut yağını daha kolay yakma şansını yakalarsınız.

Light Ürünler

Light ürünler dediğimiz diyet ürünlerinden mümkün olduğunca dikkatli kullanın. Light ürün enerjisiz ürün demek değildir. Soslu, mayonezli salatalardan uzaklaşın. Fırında, buharda ve haşlayarak pişirdiğiniz yiyecekler iyi seçenekler olacaktır.

Doygunluk Hissi

Doygunluk hissettiğiniz anda yemeği bırakın. Yemek öncesinde bol miktarda salata tüketirseniz, daha sonra yiyeceğiniz az porsiyondaki ana yemek, doyum sağlamanıza yetecektir.

Öğünler Arası Süre 

Bir yemekten diğerine geçerken kendinize zaman tanıyın. Her yeni yemeğe başlamadan önce 10-15 dakika kendinizi dinlendirin. Masadakilerle sohbet edin. Öğünleriniz arası en az 4-5 saat ara bırakın.

Fiziksel Aktivite

Fiziksel aktivite olmadan formda ve sağlıklı olmak çok fazla mümkün değildir. Her gün en az 30-45 dakika fiziksel aktivite yapın. Aktivite olarak orta tempolu yürüyüşü tercih edin. Mümkünse açık havada yürümeye gayret edin.

Sosyal  Ortamlar

Sosyal ortamlarda ikram edilenleri bitirmek zorunluluğu hissetmeyin. Yeme konusunda ne kadar kontrolü elinde bulundurursanız kilo vermeniz o kadar rahat olacaktır.

Author: Bahar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir