Pubg Mobil Lite Türkiye’de

tarafından
23
Pubg Mobil Lite Türkiye’de

Player Unknown’s Battlegrounds bir başka değişle PUBG . Bu oyunu nerdeyse bilmeyeniniz yoktur. Geçtiğimiz senelerde pazara sürülen oyun çok kısa bir vakitte milyarlarca oyuncunun ilgi odağı olmuş durumda.

Neredeyse dünyanın bildiği ve sıksık oynanan bilgisayar oyunu PUBG geride bıraktığımız senelerde mobil sürüm çıkartarak ününe ün katmıştı. Pubg oyununun bilgisayar versiyonu yüksek donanım gerektirdiğinden ötürü geride bıraktığımız aylar ortamında düşük donanımlı sistemlerde dahi oynanabilen Lite sürümünü pazara sürmüştü.

Dünya genelinde çok yüksek bir oyuncu kitlesine sahip olan oyun şimdi de düşük planlı akıllı telefonlar amacıyla Lite sürümünü çıkardı. Uzun süredir yalnızca Hindistan’da oynanabilen Lite sürümü geride bıraktığımız saatler ortamında Türkiyede’de indirilebilir duruma geldi. Ancak teni çıkarılan versiyonda 100 oyuncu yerine 60 oyuncu sınırlaması sahip olunan ve ilaveten harita biraz daha küçültülmüş bir hal almış. Daha büyük bir ilerleme olarak normal versiyonda oyunların bitmesi amacıyla 100 bireyin de vurulmuş duruma gelmesi gerekiyordu ancak yeni sürümünde oyunlar 10 dakika sınırlaması ortamında . Çıkarılan Lite versiyonun ebatı 400 MB .

Yeni versiyona ait olan özellikler ;
Oyunun normal versiyonunda “Royale Pass” olarak geride bıraktığımız birim lite versiyonda “Winner Pass” şeklinde değiştirilmiş bir durumda. Winner Pass , oyundaki sandıklarınızın daha süratli açılmasını sağlamakta. Ayıca tepmeleri önleyeme yarayan sistem de yeni versiyona eklenmiş vaziyette.