Pubg Mobile Artık Oyuncularına Oynama Süre Limiti Koyacak

tarafından
29
Pubg Mobile Artık Oyuncularına Oynama Süre Limiti Koyacak

Merhaba dostlarım , günümüz konumuz nerdeyse fazlası genç insanın bildiği ve severek oynadığı bir oyun olan “PlayerUnknown’s Battlegrounds” yani Pubg .
Geçtiğimiz yıllarda bilgisayar versiyonu çıkan ilaveten ücretli olan bu oyun bütün oyun sever insanları kalbinden vurmuştu . Oyunun bu denli büyük kitlelere ulaşması ile beraber oyunun telefon sürümünü pazara sürerek oyunu milyonlara tanıttılar . Oyun insanlarda alışkanlık tesiri yapıyor oynayan insanlar daha çok oynayama ve süre harcamaya başlıyordu. Bunun üstüne Pubg birtakım ülkelerde oynanması yasaklanmıştı. Yasaklanma haberlerini duyan Pubg Mobile üreticisi olan ” Tencent Games” isimli şirket bu duruma bir çözüm bulmak amacıyla ismim attı. Birkaç gün evvelce pazara sürülen yeni bir program ile oyun , kullananlara günlük bir limit koyuyor .

Birkaç gün evvel Hindistan’da oyuna yasak getirilmiş ve bu uyarılara uymayan 16 şahıs gözaltına alınmıştı.Yaşanan bunca vakanın sonrasında üretici şirket olan ” Tencent Games” , oyunu altı saatten daha çok oynayan oyuncuların hesapları geçici olarak askıya alınıyor. Altı saat oynadığınız vakit size bir bildirim geliyor. Ancak bu altı saatlik vakit dilimi çevresel olarak ya da oyunculara göre farklılık gösterebiliyor. Bazı oyunculara limit iki saatken birtakım oyunculara dört saat bile olabiliyor.Şu anlık bütün bölgelerde yürürlüğe geçmeyen bu program yakın sürete daha süregelen bir duruma gelmesi bekleniyor.