Yorgunluğa İyi Gelen Bitkiler Nelerdir?

Yorgunluğa iyi gelen bitkileri sizler için derledik.

Günlük koşturma, stres, zamanı yönetme çabası derken, daha günün sonuna ulaşmadan bedenimize yorgunluk çöküyor. Oysa zamanı doğru yönetmek için ne kadar çabalıyoruz. Gün ortasında destek alıp, kendinizi daha iyi hissetmek istemez misiniz?

Yorgunluğa iyi gelen besinleri sizler için derledik.

Biberiye

Akdeniz’in sevilen bitkilerinden olan biberiye, bu bölgenin mutfağında en sık kullanılanlar arasındadır. Strese karşı durmak, kan dolaşımını arttırmak ve yorgunluğa karşı destek almak için gün içinde biberiye tüketin.

 

Sarı kantaron

Depresyon tedavisindeki etkisi yüzünden gündeme gelen bu bitkinin faydaları araştırıldıkça, stresi azalttığı, sakinleştirdiği, uykusuzluğa iyi geldiği ve yorgunluğa iyi geldiği tespit edilmiştir.

 

Ada çayı

Ada çayı, özellikle vücuttan toksinlerin atılmasında güçlü bir bitkidir. Aynı zamanda hafızayı güçlendirir, metabolizmayı hızlandırır ve yorgunluğa karşı size destek verir.

 

 

Tarçın

Yorgunluğun nedenleri arasında kan şekerinin düşmesi de vardır. Tarçın kan şekerinizi düzenleyerek, hem metabolizmanın hızlanmasına, hem dolaşımın artmasına destek olur.

 

 

Merhaba

Aşırı halsizliğe ve yorgunluğa karşı tere tüketmek gerekir. Vitamin yönünden zengin olan tere, size güç vererek yorgunluğa karşı destek verecektir.

Author: Bahar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir